Záhada u Kralic nad Oslavou

15.03.2009 00:00

Přízraky z dávných pověstí opět tady!

 

V jednom z nejméně zalidněných krajů České republiky na Vysočině se začínají od jara tohoto roku (2009) objevovat stále častější svědectví občanů o nadpřirozených úkazech – tzv. démonech kraje. Tyto svědectví jsou oficiálními místy, vědeckými institucemi i policí České republiky jako obvykle popírány, bagatelizovány a zlehčovány. Místní však vědí své. A zasvěcení vědí ještě více… tyto „záhady“ se zde neobjevují poprvé. Stávali se už v běhu mnoha minulých staletí.

                                             

O co tentokrát jde? Zatím to není zcela zřejmé. Ale tajuplnými projevy v okolí Náměště nad Oslavou se již několik let zaobírá Ing. Lontýn Zelený. Ten v současné době pracuje pro soukromou  televizní stanici TV Vysočina jako reportér v oblasti turistického ruchu. O záhadách kolem Náměště nad oslavou natočil zajímavý dokument.

Redakce internetového portálu České záhady s ním navázala kontakt. Toto téma je pro nás totiž nadmíru zajímavé a aktuální. Vždyť mnohé se děje právě …. dnes.Redakci Českých záhad se podařilo pana ing. Zeleného kontaktovat dříve než ostatním hlavním novinám a internetovým zpravodajstvím.

Výsledkem je opravdu překvapující rozhovor…

 

Redakce: Pane inženýre záhadami se zabýváte už dlouhá léta, zdá se, že jste konečně objevil něco opravdu jasného! To jistě ocení i Váš zaměstnavatel – to bude jistě mediální bomba!

 

Ing. Zelený: Záhadám se již věnuji přes třicet let. A máte pravdu – poprvé jsem objevil něco, co opravdu nelze popřít. Tolik svědků, tolik důkazů, vazba na historická fakta.

Zatím se však nechci unáhlit. Shromažďuji materiál. Nechci, aby ze mne lidé opět udělali blázna. Chci mít všechno podložené. Takže zatím pátrám i točím spíše na vlastní pěst.

 

Redakce: Pojďme k věci. Co je na událostech kolem Náměště nad Oslavou a Třebíče tak převratného? Co se tam vůbec děje?

 

Ing. Zelený: Zvláštních událostí  je v tomto regionu mnoho už několik let. Ba co dle starých pověstí už několik století.  Něco se však děje i dnes. A stále více. Nelze to popřít.

 

Redakce: Dobrá. Pane Zelený, k věci: co se tedy v tom kraji děje? To čtenáře zajímá!

 

Ing. Zelený: Je toho hodně. Není snadné Vám odpovědět. Máme několik zajímavých svědectví. Nechci však více říkat před zveřejněním mého dokumentu.

 

Redakce: To nezní přesvědčivě. Opravdu nemůžete uvést alespoň nějaké příklady?

 

Dobrá. Tak například v obci Lhánice už několik měsíců tajemně zvučí celý rodinný dům. Lidé se museli odstěhovat. Nikdo jim nepomůže – prý zvuk není vědecky vysvětlitelný- Takže prý vlastně neexistuje.  Nebo u Kralic nad Oslavou – většina obyvatel Vám potvrdí úkaz tajemné tmy plížící se obcí. Za bílého dne.

 

Redakce: To je zajímavé. Ale nevidím žádnou souvislost. Nic velkého, co by tu nikdy nebylo.

 

 

 

 

Těch úkazů je ale mnohem víc! Například tzv. krvácející potok. Nebo plačící stromy. Nebo tajuplné bytosti pohybující se na okraji lesa. Nebo dokonce mluvící zvěř či ptáci. Ale to nemůžu více rozebírat, zatím to nemám podložené.

                          

 

Redakce: Dobrá. Ale ty souvislosti?

 

Ty tady také jsou. Spojuje je jedna dávná pověst. O bytostech přírody, bytostech z lesa. Které se zjevují vždy, když člověk přírodu poškozuje.

A hlavně – nejde jen o pověst. V archivu Bible Kralické byla i listina, která tyto události dokumentovala. Například po vyplenění kraje vojsky po třicetileté válce. Bohužel se ztratila. Myslím však, že ji jsem jí na stopě.

 

Redakce: děkujeme za rozhovor budeme se těšit na Váš dokument

 

                                                                   

 

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba www stránek zdarmaWebnode